" Cenník "  fotografovania.

Ceny ktoré uvádzam, sú orientačné.
vyšpecifikovať konkrétnu cenu viem až na základe špecifikácií, pre to ktoré fotografovanie.

všetky fotografie, ktoré zverejňujem, či ktoré používam v rámci tvorby portfólia ( či už tu na webe, na fb, alebo pri prezentácií pri výberových konaniach a pod. ), sú vyhotovené výhradne na základe takejto spolupráce.
Žiadnu z fotografií vyhotovených na zákazku nikdy a nikde nezverejňujem.

Rozhodol som sa kompletne prekopať a zmeniť portfólio, ktoré prezentujem tu na webe a i na facebookových stránkach, tak aby korešpondovalo a zodpovedalo viac takej tej komerčnejšej podobe mojej práce. Staré portfólio som už značne zredukoval, ďalej zostane z pôvodného len "ART" a ostatné presuniem neskôr do záložky "archív". Alebo vymažem úplne?! - zatiaľ tak ďaleko nie som..

Za týmto účelom hľadám tých, ktorých by som bezodplatne nafotil a tieto fotografie potom použil i k tvorbe tohoto nového portfólia.

Vraví sa tomu TFP a i tu platí zásada, že dobrý výsledok, potrebuje kvalitnú a zodpovedajúcu prípravu. Je dôležité ujasniť si vzájomne všetky podrobnosti, Vašu a i moju predstavu, nájsť prípadný prienik a dôjsť ku kompromisu.

Ak bude dostatok času, nebránim sa ani barteru typu, že ja nafotím niečo pre Vás a na oplátku zase vy mne napózujete. ( Takže to budú dve fotografovania. )

Keďže to mením kompletne, tak tém je na výber veľa..

Detská fotografia a Newborn, rodinný portrét a fotografia, klasický a i tématický portrét a figúry, fotografie pre Projekt RENEWAL, ale taktiež fotografie subkultúr COSPLAY, STEAMPUNK, GOTHIC, FANTASY, BDSM a pod.

Tématické TFP fotografovanie

Z takéhoto fotenia z pravidla spracujem tak 2, max. 3 fotografie, ale niekedy mi stačí i len jedna jediná fotografia, ktora zodpovedá mojej predstave a túto následne použijem práve napr. pre portfólio, Modelka dostane dohodnutý počet fotografií v dátovom formáte k voľnému užitiu bezodplatne.

I tu platí zásada, že dobrý výsledok, potrebuje kvalitnú a zodpovedajúcu prípravu.

Šdandardne spracovávam svoje fotografie pre veľký formát, väčšinou na 90cm na dlhšiu stranu a optimalizované pre tlač na papier typu Fibre Silk, prípadne Ilford Gold a pod. podľa toho, či sa jedná o farebnú, alebo monochromatickú fotografiu. Je to kvoli možnosti z výsledných fotografií vytlačiť napr. plagát, veľkoformátový obraz a pod. Pri TFP fotografovaní, toto ale neplatí. Tieto fotografie štandardne vyhotovujem vo formáte 30 x 45 cm.

Výsledné fotografie..

Modelka obdrží výsledné fotografie v dátovej podobe vo veľkosti pre použitie na webe ( tj. 2040 px na dlhsiu stranu ). V prípade ak by prejavila záujem o fotografie v printovej podobe, prípadne vyhotovenú niektorou z historických technik, tieto jej v požadovanom formáte zabezpečím na jej náklady. Všetky fotografie sú signované.

Fotografovanie i v pohodlí Vášho domova.

Disponujem kompletným prenosným vybavením, pre fotografovanie v akomkoľvek interiéri, či exteriéri. Od svetiel, cez pozadia a rôzne doplnky, takže nie je potrebné nikam cestovať, ja prídem za vami, či priamo k vám domov.

Aktuálná ponuka tém

Tém, ktoré Vám viem ponúknuť, je naozaj veľké množstvo. Ak máte nejakú ďaľšiu, ktorá by ma mohla zaujať a dá sa spracovať takým tým súčastným spôsobom, kľudne mi ju ponúknite.. ;°).

Moja ponuka na bezodplatné fotografovanie v témach:

Samotná príprava na fotografovanie trvá cca 1 mesiac a viac. Je to doba za ktorú som schopný pripraviť všetko potrebné a samozrejme doba, než si dohodneme všetky špecifiká a podrobnosti na základe ktorých je potrebné vybrať a zabezpečiť outfit, všetky podrebné doplnky a pod.

Fotografovanie i v pohodlí Vášho domova.

  • pregnansy ( tehotenské foto )
  • newborn ( novorodenci )
  • detská fotografia
  • rodinná fotografia
  • klasický portrét
  • štylizovaný portret
  • štylizovaná figurálná fotografia ( fotografia v dobových kostýmoch, štýlových šatách a pod. )
  • subkultúra ( COSPLAY, FANTASY, STEAMPUNK, GOTHIC, BDSM a pod. )
  • projekt RENEWAL
Ostatné podrobnosti k fotografovaniu TFP

Samotnému fotografovaniu vždy predchádza podpis zmluvy o fotografovaní, v zmysle Autorského zákona 185/2015 - a to plati i v prípade TFP.

Termín vyhotovenia výsledných fotografií, ich formát a DTP.

Termín vyhotovenia fotografií je závislý jednak od konkrétneho spracovania a množstva spracovaných fotografií, ale hlavne i od času, ktorý si viem na výber a spracovanie nájsť. Kedže popri tom celkom regulérne pracujem, je nemožné sa tomu venovať výhradne, ale len ako mi čas a povinnosti dovolia.

Šdandardne spracovávam svoje fotografie pre veľký formát, väčšinou na 90cm na dlhšiu stranu a optimalizované pre tlač na papier typu Fibre Silk, prípadne Ilford Gold a pod. podľa toho, či sa jedná o farebnú, alebo monochromatickú fotografiu. Je to kvoli možnosti z výsledných fotografií vytlačiť napr. plagát, veľkoformátový obraz a pod. Pri TFP fotografovaní, toto ale neplatí. Tieto fotografie štandardne vyhotovujem vo formáte 30 x 45 cm.

Výhrada.

Ja ako fotograf, si vyhradzujem právo fotografovanie a spoluprácu odmietnuť, ako aj nevybrať a nespracovať žiadnu z fotografií vyhotovených v rámci fotografovania a buďto fotografovanie zopakovať, alebo jednostranne ukončiť takúto spoluprácu, bez relevantných výstupov.

MNOŽSTVO A KVALITA DODANÝCH FOTOGRAFIÍ

Fenomén éry digitálných fotoaparátov a fotografov priniesol požiadavky zákazníkov na 500, či dokonca 1000 fotografií. Nič podobné odo mňa nechcite a nečakajte. Nepovažujem to za nijak šťastné vysypať Vám obsah karty. V deň odovzdania by ste ešte možno boli plní nadšenia, avšak so 100% určitosťou po opadnutí eufórie sami poznáte, že 35 snímkov nevesty usrkujúcej polievku je naozaj k ničomu.

Takže jediné, čo Vám viem zaručiť sú fotografie, ktoré by nemali chýbať vo Vašom svadobnom albume. Všetko ostatné záleží hlavne na nálade, zábave hostí, celkovej atmosfére a množstve momentov, ktoré “za to stoja” a prirodzene, hlavne pokiaľ ide o portrétne fotografie, na výbere nevesty.

TERMÍN DODANIA FOTOGRAFIÍ, ALBUMU A CD, ČI DVD PREZENTÁCIE

Termín dodania je cca 2-4 týždne odo dňa fotografovania. Vždy záleží hlavne od množstva vybraných expozícií, spôsobe ich spracovávania a postprodukcii a prirodzene od vyťaženosti fotografa. Presný termín si vždy dohodnite na základe špecifikácie. Nevesty, pozor! Sľuby o dodaní do troch dní a pod. z pravidla neveštia nič dobre.

FOTOGRAFICKÉ ŠTÝLY A SPRACOVANIE

Veľmi dôležitým je tiež fakt, či si želáte fotografie ako dokument s dôrazom na náladu a atmosféru, či naopak, uprednostníte skôr fotografie orientované na Vás, vašich blízkych a rodiny a všetko ostatné okolo už je len na dokreslenie. Vraví sa im formálne. Neznamená to však, že nie je nič medzi tým. Ide skôr o vyjadrenie toho, na čo ma fotograf klásť väčší dôraz.

 • - formálne fotografie
 • - dokumentárne

Toto by ste mali mať ujasnené vopred a podľa toho by ste si tiež mali vyberať fotografa. Dobrý fotograf sa Vás na to spýta sám, avšak výber je len na Vás… V každom prípade schopnosť jedného fotografa zvládnuť bravúrne jedno aj druhé, je skôr výnimočná. Preto si toto dôkladne zvážte vopred a tomu podmieňte tiež výber fotografa. Jeho portfólio Vám hodne napovie. V žiadnom prípade nedajte na reči toho, či onoho, to čo sa páči a vyhovuje jemu, Vám sa nemusí, okrem toho,… je to Vaša svadba, nie jeho, či jej.

FOTOGRAFOVANIE SVADIEB V SEBE ZAHŔŇA

 • - fotografovanie príprav nevesty a ženícha
 • - portrétovanie nevesty a ženícha
 • - fotografovanie obradu
 • - fotografovanie svadobnej hostiny

SPRACOVANIE A POSTPROCES

 • - farebná fotografia
 • - čiernobiela fotografia ( sépia a monochromat )
 • - kolorovaná fotografia
 • - avantgarda
 • - cross processing

Základný cenník.

V cene, nie sú zahrnuté náklady na dopravu, a ani ceny printov.

Fotografické nasadenie – 1/2 dňa fotenia.

cena fotografického nasadenia nespočíva v samotnom fotografovaní, ale zohľadňuje cenu odpisov a amortizácie techniky, licenčné práva v zmysle AZ a podobne…

150,- EUR

Príprava nevesty a ženícha.

Fotografovanie príprav nevesty a ženícha, vrátane úprav a postprocesu (Garantovaný počet fotografií – 10, – viď popis).

150,- EUR

Portrétovanie nevesty a ženícha.

Portrétovanie nevesty a ženícha, vrátane úprav a postprocesu (Garantovaný počet fotografií – 7 až 12, podľa toho, či sa fotografujú i svedkovia a družičky – viď popis).

250,- EUR

Obrad.

Fotografovanie obradu, vrátane úprav a postprocesu (Garantovaný počet fotografií 28, – viď popis).

200,- EUR

Hostina.

Fotografovanie hostiny, vrátane úprav a postprocesu (Garantovaný počet fotografií 60, – viď popis).

250,- EUR

Ostatné.

Zväčšeniny ako obrazy pre svadobných rodicov – ako poďakovanie a podobne...

Dohodou.